امروز: پنج شنبه 03 بهمن 1398

احیای باتری واگن های مسافری برای اولین بار در شرکت مهتاب

  • سه شنبه, 26 شهریور 1398
احیای باطری واگن های مسافری برای اولین بار در شرکت مهتاب احیای باطری واگن های مسافری برای اولین بار در شرکت مهتاب احیای باطری واگن های مسافری برای اولین بار در شرکت مهتاب
شرکت مهتاب سیر جم افتخار دارد در راستای اقتصاد مقاومتی، با استفاده از ظرفیت های دانشگاهی اقدام به احیای باتری های 12 ولتی واگن های مسافری خود کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهتاب سیر جم، احیا باتری واگن های مسافری در بین شرکت های ریلی موضوع مرسومی نیست و تاکنون از باتری های نو برای جایگزی باتری های قدیمی استفاده شده است.

مدیر تدارکات و امور قراردادهای شرکت مهتاب سیر جم در این خصوص گفت: این شیوه از احیا جزو تکنولوژی های نوین محسوب می شود که با استفاده از ظرفیت دانشگاهی فراهم شده است.

مهدی سعیدی با اشاره به صرفه اقتصادی احیا باتری ها تاکید کرد: عمر باتری احیا شده تقریبا برابر با باتری نو و حدود یک سال است، این در حالی است که قیمت احیا باتری حدود یک چهارم باتری نو تمام می شود که صرفه اقتصادی زیادی برای شرکت مهتاب سیر جم به همراه دارد.

سعیدی یادآور شد: سال گذشته چند باتری را به عنوان نمونه احیا کردیم و با وجود این که حتی از ضمانت یکی از باتری ها گذشته بود بدون دریافت هزینه مجدد احیا شد.

سعیدی درباره دوست دار محیط زیست بودن احیا باتری ها گفت: در هر واگن از دو باتری استفاده می شود و با وجود این که دفن باتری های خراب در شرایط خاص و به سختی صورت می گیرد اما در هر حال به شدت به محیط زیست آسیب می زند.

وی تاکید کرد: ضمانت نامه باتری نو یک سال و باتری احیا شده شش ماه است، این در حالی است که ما تا یک سال بدون مشکل از باتری های احیا شده استفاده کرده ایم.

 

پایان خبر/

 

294 بازدید
رای دادن به این مورد
(3 رای)
منتشر شده در اخبار داخلی
کد خبر: 453

حالت های رنگی