امروز: پنج شنبه 30 خرداد 1398

محاسبه مالیات بر ارزش افزوده خدمات ریلی با نرخ صفر

  • چهارشنبه, 18 مهر 1397
محاسبه مالیات بر ارزش افزوده خدمات ریلی با نرخ صفر محاسبه مالیات بر ارزش افزوده خدمات ریلی با نرخ صفر محاسبه مالیات بر ارزش افزوده خدمات ریلی با نرخ صفر
طبق نامه ۳۱ شهریور ماه معاونت حقوقی ریاست جمهوری، نرخ مالیات بر ارزش افزوده خدمات ریلی با نرخ صفر محاسبه خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مهتاب سیر جم، در پی ابلاغ سیاست‌های اجرایی برنامه پنج ساله ششم توسعه از سوی مقام معظم رهبری و با توجه به فرمایشات ایشان درحوزه توسعه ریلی، برای ایجاد مزیت رقابتی در حوزه حمل و ‌نقل، محاسبه مالیات بر ارزش افزوده در قانون با نرخ صفر در نظرگرفته شد اما تا کنون به علت تفسیرهای متفاوت سازمان امور مالیاتی اجرایی نشده بود.
توجه مجلس و دولت به موضوع محاسبه مالیات بر ارزش افزوده بر مبنای نرخ صفر؛ در راستای اجرای بند ب ماده 52 برنامه ششم است. بر مبنای پیگیری‌های انجام شده از سوی راه‌آهن و بخش خصوصی، معاونت حقوقی ریاست جمهوری انتهای شهریور ماه با اعلام نظر، ابهامات موجود در این حوزه را پاسخ داد و تاکید کرد که نرخ صفر در قانون مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده خدمات ریلی لحاظ شده است.

همچنین معاون حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد خدمات حمل و نقل عمومی به طور مطلق در قانون قید شده است و شامل حمل ریلی مسافر و بار است، بنابراین این مالیات بر ارزش افزوده صفر شامل هر دو بخش است.

همچنین عنوان شد اعتبار مالیاتی ارزش افزوده قابل استرداد است که این موضوع از ابتدای اجرای قانون برنامه ششم قابل اجراست.
سعید رسولی عضو هیات مدیره راه آهن معتقد است این حکم لازم الاجرا است. وی همچنین با ابراز امیدواری از این که اجرای این بند باعث کاهش
۹درصدی هزینه های شرکت های ریلی می‌شود، گفت : این امر موجب نزدیک شدن مفهوم مزیت رقابتی در خدمات ریلی می شود‌.

 

پایان خبر/

 

 

 

269 بازدید
رای دادن به این مورد
(3 رای)
منتشر شده در اخبار داخلی
کد خبر: 361

حالت های رنگی