امروز: جمعه 29 شهریور 1398

فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

  • شنبه, 16 شهریور 1398
فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد
واقعه دردناک و غم انگیز تاسوعا و عاشورا حسینی که صحنه نمایش رویارویی حق علیه باطل بود حقیقتی است که همیشه در تاریخ زنده خواهد ماند و شیعیان و عاشقان سالار شهیدان با عزاداری و مدیحه سرایی ارادت خود به امام خویش و انزجار از ظلم و تباهی را به جهانیان نشان می دهند.

قیام ابا عبدالحسین (ع)از آن جا که نشات گرفته از حق و راستی بود، زمینه ساز حرکت های جهادی و جنبش ها و نهضت های بزرگ اسلامی و آزادی خواهی در تاریخ شد. امام حسین (ع) و یاران وفادارش در عاشورا با شهادت در مسیر آرمان های الهی درس آزادگی، عدالتخواهی، ایثار و از خود گذشتگی در راه معبود و ارزشهای دینی را در بالاترین سطح آن معنا کردند.

عاشورای حسینی سالروز میثاق عشق و ایثار، ولایتمداری و شهادت طلبی و جانبازی است. آن چه که در طول تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و تا امروز در رفتار و عمل بزرگ مردان و اسوه های عشق و ایثار شاهد هستیم، سرمشق قرار دادن رسم و آئین الگوهای متعالی و اسلامی بویژه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و شهدای مظلوم کربلا است. آنان که ایمان و بزرگی روحشان سرمشقی برای پاک سیرتان و آزادمردان جهان گشته و چراغ راه حقیقت جویی را فروزان نگه داشتند.
شهدا و ایثارگران ایران اسلامی با داشتن الگوهای متعالی همچون سالار شهیدان در راه ارزش های اسلامی و انقلابی جان خویش را نثار کردند و جانبازان معظم در این مسیر رنج و سختی را به جان خریدند و آزادگان عزیز بند اسارت را در مقابل مصیبت اسارت خاندانش کوچک دیدند. خانواده‌های والامقام ایثارگران در شهادت، جانبازی و اسارت عزیزان خود شکیبایی نمودند آنان که خود الگویی از فداکاری و استقامت هستند.
سالروز شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش را به تمامی مسلمانان و آزادی خواهان جهان و محبان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به ویژه خانواده های معزز شهدا،جانبازان و ایثارگران تسلیت عرض می کنیم. امید آن که رهرو راستین آن امام آزاده باشیم.

126 بازدید
رای دادن به این مورد
(5 رای)
منتشر شده در تازه های 98
کد خبر: 449

حالت های رنگی