امروز: جمعه 29 شهریور 1398

نگاه ویژه شرکت مهتاب به تعمیر و نگهداری واگن های مسافری

  • یکشنبه, 03 شهریور 1398
نگاه ویژه شرکت مهتاب به تعمیر و نگهداری واگن های مسافری نگاه ویژه شرکت مهتاب به تعمیر و نگهداری واگن های مسافری نگاه ویژه شرکت مهتاب به تعمیر و نگهداری واگن های مسافری
معاون فنی و مهندسی شرکت مهتاب سیر جم با اشاره به تعمیر سطح یک دو دستگاه واگن مسافری یادآور شد که برنامه ریزی برای تعمیر سطح یک 19 واگن دیگر صورت گرفته است.


به گزارش روابط عمومی شرکت مهتاب سیر جم، مسعود ایرانشاهی در خصوص روند انتخاب و تعمیر واگن ها گفت: با توجه به دستورالعمل های شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران مبنی بر عدم سیر واگن های با عمر بالای 30 سال، شرکت مهتاب سیر جم بر آن شد که با توجه به وضعیت فعلی ناوگان خود و پیش از این که عمر ناوگان به سی سال برسد، اقدام به بازسازی سطح یک ناوگان خود کند تا 15 سال به عمر این واگن ها افزوده شود.

در نتیجه طبق تصمیم و بررسی های صورت گرفته، طی قراردادی ده دستگاه واگن پارسی بر اساس میزان سلامت برای تعمیر در نظر گرفته شدند.

ایرانشاهی یادآور شد: با وجود افزایش نرخ ارز و مشکل تامین قطعات، از این ده دستگاه واگن مسافری چهار دستگاه در اسفند ماه 1397 تعمیر و به چرخه بهره برداری برگشت. همچنین تعمیر شش دستگاه دیگر در سال 1398 ادامه یافت که به تازگی تعمیر دو دستگاه واگن به اتمام رسید. این دو دستگاه به تایید ناظران اداره کل واگن ها رسیده است و پس از انجام تست های لازم برای سیر، طی چند روز آینده به چرخه بهره برداری باز خواهندگشت. همچنین چهار واگن دیگر نیز تا آخر شهریورماه به چرخه بهره برداری باز خواهند گشت.

وی افزود: طبق امضای تفاهم نامه تعمیرات سطح یک با شرکت ریل پرداز سیستم قرار است 15 دستگاه واگن دیگر به آن مجموعه سپرده شود تا تعمیرات لازم روی آن صورت بگیرد و یا در صورت تایید نهایی به واگن های چهار تخته تبدیل شوند.

 

پایان خبر/

 

97 بازدید
رای دادن به این مورد
(3 رای)
منتشر شده در تازه های 98
کد خبر: 446

حالت های رنگی