امروز: دوشنبه 01 بهمن 1397

شرکت مهتاب سیر جم در جایگاه دوم برترین شرکت های ریلی مسافری

  • دوشنبه, 21 اسفند 1396
شرکت مهتاب سیر جم در جایگاه دوم برترین شرکت های ریلی مسافری شرکت مهتاب سیر جم در جایگاه دوم برترین شرکت های ریلی مسافری شرکت مهتاب سیر جم در جایگاه دوم برترین شرکت های ریلی مسافری
شرکت مهتاب سیر جم در چهارمین دوره جشنواره تعالی حمل و نقل ریلی توانست برای اولین بار با دریافت تقدیرنامه دو ستاره، در بین یازده شرکت مسافری ریلی در جایگاه دوم قرار بگیرد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مهتاب سیر جم، در این مراسم ابوالقاسم سعیدی، مدیرعامل شرکت مهتاب سیر جم؛ تقدیر نامه و لوح یادبود خود را از دستان مدیرعامل شرکت راه آهن دریافت کرد و مورد تشویق حاضران در این جشن قرار گرفت.

 

چهارمین دوره این جشنواره با هدف ارتقای سطح کیفی و کمی همه زیر مجموعه‌های فعال در صنعت حمل‌ونقل ریلی 19 اسفند ماه در سالن غدیر ساختمان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و برندگان این جشنواره، با دریافت جوایز خود از دستان مدیرعامل و قائم‌مقام راه‌آهن، مورد تقدیر قرار گرفتند.


تقدیرنامه دو ستاره به شرکت هایی تعلق می گیرد که بازه امتیازی بین 300 تا 350 کسب کنند. کسب این جایگاه مرهون تلاش و کوشش تمامی کارکنان و مدیران پرتلاش شرکت مهتاب سیر جم بود که توانستند با گام های استوار خود گام های محکمی در جهت پیش برد اهداف کلان شرکت بردارند.


شرکت مهتاب سیر جم جزو معدود شرکت های است که در هر چهار دوره این جشنواره شرکت کرده است. پیش از این شرکت مهتاب سیر جم در سه دوره گذشته این جشنواره موفق به دریافت گواهی "تعهد به تعالی" در سال 1393 (دوره اول)؛ و دو جایزه یک ستاره در سال های 1394 و 1395 شده بود.سعيد محمدزاده، مدير عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در خصوص این جشنواره گفت: بايد به گونه اي عمل كنيم تا مساله تعالي اثر خود در همه بخش هاي صنعت ريلي بگذارد.
محمدزاده با اشاره به حديث حضرت علي (ع) مبني بر اينكه"كيفيت عمل نشان دهنده كميت عقل و تدبيراست"گفت: موضوع تعالي سازمان و بهره وري به دنبال اين است كه ما در هر شغلي بتوانيم بهترين نوع آن را انجام دهيم .
وظيفه ما در راه آهن تسهيل و سرعت بخشي و همچنين افزايش كيفيت است؛ اين موارد سبب خواهد شد تا پرشتاب، چابك و با راندمان بالا حركت كنيم. پس تعالي سازماني نبايد تنها شعار باشد و بايستي به همه اركان راه آهن نفوذ كند.
وی با اشاره به اين كه راه آهن يك شبكه يكپارچه است گفت: كار راه آهن افزايش جابه جايي حجم بار و تعداد مسافر است لذا بايد بررسي شود كه شاخص بهره وري هر فرآيند در عملكرد كلي چه نقشي دارد .
محمدزاده پيشنهاد كرد تا يكي از شاخص هاي ارزيابي پيمانكاران راه آهن دريافت حداقل يك ستاره در جايزه تعالي باشد و گفت: از جمله اهداف برگزاري اين جشنواره رشد صنعت ريلي و يافتن موارد اثر بخشي در ارزيابي هاي كيفي و فني بوده است.
محمدزاده گفت: بايد به گونه اي عمل كنيم تا مساله تعالي اثر خود در همه بخش هاي صنعت ريلي بگذارد و با توجه به اهداف تدوين شده در برنامه ششم توسعه بايد حجم بار جايه جايي درحوزه ريلي به ۱۹۵ ميليون تن برسد و اين بدان معني است كه اين رقم بايد سالانه ۴۵ تا ۵۰ درصد رشد داشته باشد .در حال حاضر ۳۵ ميليارد دلار طرح توسعه در حال اجراست اما متاسفانه ۳۵ ريال هم براي حمل ونقل ريلي فكر نشده است. همچنین تعالي سازماني نبايد تنها شعار باشد و بايستي به همه اركان راه آهن نفوذ كند.


 

771 بازدید
رای دادن به این مورد
(1 رای)
منتشر شده در تازه های 97
کد خبر: 314

حالت های رنگی