امروز: چهارشنب 13 اسفند 1399

تهران-یزد (5)

یکشنبه, 21 مرداد 1397 12:32

معرفی جاذبه های گردشگری کاشان

نوشته شده توسط
کاشان شهری تاریخی در استان اصفهان است. این شهر در مرکز ایران در ۲۲۰ کیلومتری جنوب پایتخت، ۹۰ کیلومتری قم و ۲۰۰ کیلومتری مرکز استان واقع است.
یکشنبه, 14 مرداد 1397 08:58

معرفی جاذبه های گردشگری نائین

نوشته شده توسط
نائیندر استان اصفهان و مرکز شهرستان نائین قرار دارد. این شهر در منطقه دشت کویر قرار گرفته‌است و آب و هوایی خشک دارد. قدمت نائین بیش از ۳۰۰۰ سال است و وجود مسجد جامع نائین که از لحاظ قدمت اولین یا دومین مسجد پابرجا در ایران است؛ شاهدی بر این مدعاست. فرش نائین و عبای محمدیه شهرت جهانی دارد.
یکشنبه, 14 مرداد 1397 07:05

معرفی جاذبه های گردشگری میبد

نوشته شده توسط
میبد شهری در شمال استان یزد است که در مرکز جغرافیایی ایران واقع شده‌است. بنابر پاره‌ای از شواهد میبد به عنوان یکی از نخستین مناطق یکجا نشینی در مرکز ایران به‌شمار می‌رود.
چهارشنبه, 27 تیر 1397 07:24

معرفی جاذبه های گردشگری یزد

نوشته شده توسط
یزد مرکز استان و شهرستان یزد است و در مرکز ایران است. این شهر بین رشته‌های شیرکوه و خرانق و در دشتی گسترده به نام دشت یزد ـ اردکان قرار گرفته‌است. به قسمی که اولین صندوق امانات جهان در ۱۷۰۰ سال پیش در حوضه تمدن این شهر بنا نهاده شده‌است. اوج آبادانی یزد از سده «هشتم هجری» به بعد بوده و اتابکان یزد از مهم‌ترین عوامل پیش‌رفت این شهر در سده‌های گذشته به‌شمار می‌روند.  یزد در منطقه فلات مرکزی ایران واقع شده‌است.
سه شنبه, 26 تیر 1397 17:01

معرفی جاذبه های گردشگری و زیارتی شهر تهران

نوشته شده توسط
معرفی برخی از جاذبه های گردشگری و زیارتی شهر تهران

حالت های رنگی