امروز: چهارشنب 13 اسفند 1399

تهران-مشهد (9)

یکشنبه, 24 تیر 1397 12:24

معرفی جاذبه های گردشگری شاهرود

نوشته شده توسط
شاهرود زیباترین شهر استان سمنان و بهشت طبیعت‌دوستان است که کویر، کوهستان، آبشار، رودخانه، چشمه و جنگل‌های سرسبز را یکجا در خود جای داده است. علاوه بر این شاهرود دارای آثار تاریخی، بناهای مذهبی و مسجدهای قدیمی زیادی نیز هست و لقب شهر عارفان را از آن خود کرده است. تمام کوچه پس کوچه‌های این شهر خوش آب و هوا مملو از درختان چنار تنومند است.اگر در فصل پاییز به این شهر زیبا سفر کنید، با فرشی از برگ‌های رنگارنگ پاییزی مواجه خواهید شد که با قدم زدن بر روی آنها می‌توانید از صدای خش‌خششان در زیر پاهایتان لذت ببرید. در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با دیدنی‌های خارق‌العاده شاهرود آشنا کنیم.
یکشنبه, 24 تیر 1397 06:40

معرفی جاذبه های گردشگری سبزوار

نوشته شده توسط
سبزوار  در غرب خراسان، در شمال شرق کشور قرار دارد و نام قدیم آن بیهق است. پس از حمله مغول به سلطنت خوارزمشاه به دلیل دلاوری مدافعان فدایی موسوم به سربداران، برای مدتی به نام سربداران نیز شناخته می‌شد.
چهارشنبه, 20 تیر 1397 13:45

معرفی جاذبه های گردشگری دامغان

نوشته شده توسط
دامغان کهن‌ترین و باستانی‌ترین شهر پارتی ایران است. نام قدیم آن ده مغان و صد دروازه بوده‌است و دارای آثار باستانی فراوانی از جمله "تاریخانه" می‌باشد. دامغان پایتخت اشکانیان بوده‌است. این شهر مرکز شهرستان دامغان است. دامغان از شهرهای بسیار کهن و قدیمی ایران است و نام آن در گذشته صددروازه بوده‌است. مردم دامغان به زبان فارسی و لهجه دامغانی تکلم می‌کنند.
چهارشنبه, 20 تیر 1397 12:43

معرفی جاذبه های گردشگری سمنان

نوشته شده توسط
سمنان در جنوب رشته کوه البرز و شمال دشت کویر در راه تهران به خراسان قرار گرفته‌است.شهر سمنان 9 محله معروف قدیمی دارد به‌نام‌های اسفنجان (آتشگاه)، لتیبار یا سی‌سر، شاهجو یا جهادیه کنونی، ناسار، زاوغان، کوشمغان، کدیور، عمرانکو و ملحی.
چهارشنبه, 20 تیر 1397 11:47

معرفی جاذبه های زیارتی و گردشگری ورامین

نوشته شده توسط
وَرامین شهری است در بخش مرکزی شهرستان ورامین در استان تهران ایران که جمعیت آن بر پایه آمار نفوس و مسکن سال ۸۵ برابر با ۲۰۸٬۹۹۶ نفر بود و در سال ۹۰ برابر با ۲۱۸٬۹۹۱ نفر است.
شنبه, 16 تیر 1397 08:01

معرفی جاذبه های گردشگری اسفراین

نوشته شده توسط
معرفی جاذبه های گردشگری اسفراین
چهارشنبه, 06 تیر 1397 08:43

جاذبه های گردشگری گرمسار

نوشته شده توسط
 گَرمسار یکی از شهرهای استان سمنان و مرکز شهرستان گرمسار است. در قدیم به آن خوار می‌گفتند که یکی از ایالات ملک ری بوده‌است. جمعیت این شهر بر طبق سرشماری سال ۱۳۸۵، برابر با ۳۹٬۵۲۳ نفر بوده‌است. مردم شهر گرمسار فارسی‌زبان هستند، اما در نقاط دیگر شهرستان گرمسار مانند مرکز و روستاهای بخش ایوانکی، تات‌ها ساکنند و به زبان تاتی صحبت می‌کنند. شهر ایوانکی مرکز تات‌زبانان استان سمنان است. اقوام الیکایی و مازندرانی نیز به زبان مازندرانی گویش می‌کنند. از دیگر اقوام شهرستان گرمسار می‌توان به مردمان آذری (اوصانلو، پازوکی و نفر)، الیکایی‌ها، شهمیرزادی‌ها، مازندرانی‌ها، عرب زبانان، گیلک‌های منطقه قالیباف، کردهای شادلو و قراچورلو و لرهای دیناروند را نام برد.
چهارشنبه, 06 تیر 1397 13:02

جاذبه های گردشگری و زیارتی نیشابور

نوشته شده توسط
نِیْشابور  شهری در استان خراسان رضوی، مرکز شهرستان نیشابور و دومین شهر بزرگ استان‌های خراسان پس از مشهد است. در دامنه‌های بلندی‌های بینالود در شمال‌شرق ایران جای گرفته، از مهم‌ترین مراکز تاریخی، گردشگری، صنعتی برای کشور و منطقه می‌باشد و همچو نمادی از تاریخ و فرهنگ ایران نامبرده می‌شود.
چهارشنبه, 06 تیر 1397 11:45

معرفی جاذبه های زیارتی و گردشگری مشهد مقدس

نوشته شده توسط
معرفی جاذبه های زیارتی و گردشگری مشهد مقدس

حالت های رنگی